Koronawirus może sprawić, że chcesz zanurzyć wszystko w kadzi z wybielaczem, ale zanim postąpisz w ten co najmniej ciekawy sposób, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący czyszczenia gadżetów.

Dzięki COVID-19 prawdopodobnie wiesz, ile razy dziennie dotykasz twarzy, ale co odpowiesz na to, ile razy dziennie dotykasz telefonu i innych urządzeń? 

Możesz zanurzyć wszystko w kadzi z wybielaczem, ale najpierw, weź trochę ściereczek z mikrofibry, wacików, wody destylowanej, alkoholu izopropylowego i płynu do naczyń i przeczytaj nasz przewodnik, jak sprawić, by gadżety błyszczały. Pokażemy Ci, jak zdezynfekować urządzenia, a resztę wyczyścić. 

Jak wyczyścić telefon lub tablet

Telefony i tablety mają powłokę oleofobową (odporną na odciski palców), którą łatwo porysować, dlatego producenci ogólnie zalecają przetarcie ich wodą destylowaną i lekko teksturowaną  ściereczką z mikrofibry,  a następnie użycie bawełnianych wacików do czyszczenia szczelin, takich jak krawędzie ekranu i guziki.

Ale globalna pandemia to nie czas na ostrzeżenia producentów. W marcu firma Apple  zmieniła swoje wytyczne „Jak czyścić produkty Apple”.

Możesz delikatnie wytrzeć twarde, nieporowate powierzchnie produktu Apple , takie jak wyświetlacz, klawiatura lub inne powierzchnie zewnętrzne. Nie używaj wybielacza. Unikaj dostania się wilgoci do jakichkolwiek otworów i nie zanurzaj Produkt Apple w żadnych środkach czyszczących. Nie używaj na powierzchniach tkaninowych lub skórzanych.

Jeśli nie możesz znaleźć chusteczek dezynfekujących, zdobądź około 99-procentowego alkoholu izopropylowego, wodę destylowaną, butelkę z rozpylaczem i jednorazową ściereczkę. Wymieszaj roztwór składający się w 70% z alkoholu i 30% z wody i włóż go do butelki z rozpylaczem. Następnie zdejmij etui z telefonu lub tabletu, spryskaj szmatkę roztworem i dokładnie wytrzyj telefon. Nie używaj ponownie szmatki. 

Jeśli martwisz się o swój ekran, załóż ochraniacz ekranu ze szkła hartowanego, aby nie uszkodzić samego ekranu.

Jak czyścić słuchawki i słuchawki

Twoje słuchawki i słuchawki douszne to jedne z najbliższych rzeczy. Oprócz tego, że są pokryte potem i woskiem (obrzydliwe, ale taka jest prawda 😉 ), prawdopodobnie sprawiają, że dojeżdżają z tobą do pracy wypełnionej zarazkami.

Ogólne zalecenie dotyczące słuchawek nausznych to czyszczenie ich ściereczką zwilżoną niewielką ilością wody. AirPods  i inne urządzenia typu all-in-one bez wkładek dousznych należy czyścić wyłącznie ściereczką.

Lecz aktualnie mamy trochę nienormalne czasy, więc jeśli chcesz odkażać, wykorzystaj to samo rozwiązanie, które było opisane dla telefonu, spryskaj nim jedną z jednorazowych ściereczek i wytrzyj całą powierzchnię. To samo dotyczy słuchawek nausznych.

W przypadku słuchawek zdejmij wkładki douszne i nałóż na nie niewielką ilość wody i odrobiny mydła na ściereczkę. Wypłucz je wodą. W przypadku korpusu słuchawek, jeśli nie martwisz się zarazkami, wytrzyj je ściereczką  Ale rozsądną rzeczą jest spryskanie jednorazowej ściereczki z mikrofibry roztworem alkoholu i wody i użycie tego. 

sprzatanie czyszczenie telefon tablet laptop sluchawki
sprzątanie czyszczenie telefon tablet laptop słuchawki

Jak wyczyścić laptopa

Ponieważ twój laptop podróżuje, ma wiele okazji do zbierania wirusów, zarazków i kurzu. Odwróć laptopa do góry nogami i (delikatnie) potrząśnij klawiaturą, aby pozbyć się największych i najbardziej oczywistych najeźdźców nieczystości: brudu i okruchów, głównie Twoich smacznych posiłków 😉 . Następnie potraktuj klawiaturę sprężonym powietrzem, kupisz go w puszcze.

Teraz upewnij się, że twój laptop jest nie tylko odłączony, ale że bateria została wyjęta. Lekko zwilż ściereczkę i nałóż na wszystkie plastikowe lub metalowe powierzchnie.

Aby wyczyścić ekran LCD, użyj produktu dostosowanego do danego tego zadania wraz ze ściereczką z mikrofibry, która zapobiegnie pozostawianiu smug tworzonych przez środki czyszczące. W przypadku ekranów dotykowych użyj wody lub środka do czyszczenia okularów.

Jak wyczyścić konsolę do gier i kontrolery

Twój niski wynik w zdobywaniu fragów ( dobra ściema do nauki sprzątania przez dzieci ) może być prawdopodobnie spowodowany zabrudzeniem kontrolera do gier  lub konsoli . To dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że ​​konsole do gier i kontrolery mogą stać się siedliskiem kurzu i zarazków.

Najpierw odkurz konsolę suchą ściereczką. Następnie przemyj go niewielką ilością wody. Zanurz wacik w wodzie i przepłucz nim wszelkie szczeliny.

W przypadku kontrolerów należy zmieszać jedną część wody z jedną częścią alkoholu izopropylowego i nanieść ją na ściereczkę. Dokładnie wytrzyj kontroler. Zanurz wacik w roztworze i rozprowadź go wokół guzików i w szczelinach. Ponieważ pewnie często masz do czynienia z kontrolerami, warto zawsze mieć pod ręką roztwór do czyszczenia 😉

Jak bezpiecznie czyścić telewizor z płaskim ekranem

Kiedy zajmujesz się sprzątaniem, pewnie zatrzymujesz się przed  telewizorem , spryskujesz go płynem do mycia szyb, wycierasz i sprzątasz dalej inne rzeczy. To nie jest mądre!

Środki do czyszczenia szkła mogą powodować korozję, a wiele ekranów telewizyjnych ma powłoki przeciwodblaskowe, które są bardzo wrażliwe na zawarte w nich chemikalia. Aby odpowiednio wyczyścić ekran, nałóż wodę na ściereczkę i delikatnie rozprowadź po jej powierzchni.

Nie zapomnij wyczyścić pilotów. Mogą to być okruchy, rozmazane resztki jedzenia, pewnie głównie chipsów i czekolady. Wyjmij baterie z pilota, strząśnij okruchy, a następnie potraktuj przyciski odrobiną sprężonego powietrza. Następnie nałóż na powierzchnię mieszankę jednej części wody i jednej części alkoholu izopropylowego nałożoną na ściereczkę.

Call Now ButtonZadzwoń! Teraz ;-)